Utorak, 21 Maja, 2024
HomeNogometReal Madrid odigrao neriješeno protiv Bayerna u polufinalu Lige prvaka

Real Madrid odigrao neriješeno protiv Bayerna u polufinalu Lige prvaka

Dramatična utakmica između Reala i Bayerna završena je neriješenim rezultatom 2:2 na stadionu Santiago Bernabeu. Bila je ovo prva utakmica polufinala Lige prvaka, a putnika u finale saznat ćemo za sedam dana u revanš susretu u Madridu.

Utakmica je započela napeto, a Bayern je poveo u 26. minuti golom Joshua Kimmicha. Međutim, Real se nije dao obeshrabriti i brzo je odgovorio preko Marcela koji je pogodio za izjednačenje u 44. minuti.

Drugo poluvrijeme je donijelo još uzbuđenja. U 82. minuti Bayern je imao penal nakon što je Rodrygo srušen u kaznenom prostoru. Vinicius je sigurno izveo penal i doveo Real u vodstvo. Međutim, samo dvije minute kasnije, Bayern je uzvratio i izjednačio rezultat preko Sergea Gnabryja.

Oba tima su imala nekoliko velikih šansi za pobjedu, ali su vratar Real Madrida, Thibaut Courtois, i vratar Bayerna, Manuel Neuer, bili odlični u svojim intervencijama. Utakmica je završena s rezultatom 2:2, a sve oči su sada uprte u revanš koji će se odigrati u Madridu.

Ovaj rezultat čini revanš utakmicu još neizvjesnijom, što će sigurno privući veliku pažnju navijača i ljubitelja fudbala. Svi će biti nestrpljivi da vide ko će se plasirati u veliko finale Lige prvaka.

Rezultat ovog susreta pokazuje da su oba tima iznimno kvalitetna i da su sposobna za velike stvari. Pobjednika ćemo saznati sljedeće sedmice kada se u Madridu odigra revanš utakmica. Tko će biti taj sretnik, ostaje nam samo da čekamo i pratimo.