Nedjelja, 13 Oktobra, 2024
HomeSportTenisReal Madrid doživio drugi poraz sezone protiv Bilbaa

Real Madrid doživio drugi poraz sezone protiv Bilbaa

Fantastičan start i preokret Bilbaa

Real Madrid je odlično ušao u susret protiv Bilbaa, rano vodeći sa pet poena razlike, 7:2. Međutim, domaća ekipa se brzo oporavila i nakon prve četvrtine preuzela kontrolu, završivši je s prednošću od 22:18.

Dominacija Bilbaa u drugoj četvrtini

Bilbao je pokazao svoj puni potencijal u drugoj četvrtini, gdje su otišli na poluvrijeme sa prednošću od 12 poena, 46:34. Na početku treće četvrtine, domaći su imali maksimalnu prednost od 15 poena, rezultat simfoničnog 51:36.

Real se približio, ali nije uspio doći do pobjede

Real Madrid je tokom meča polako smanjivao prednost Bilbaa i na kraju ušao u posljednju četvrtinu sa samo jednim poenom zaostatka, 60:59. Iako su imali prilike preokrenuti rezultat, sredinom četvrte četvrtine Bilbao je ponovo povukao, odlazeći na plus osam, 72:64.

Džanan Musa u timu Reala

Na kraju, Real Madrid je uspio smanjiti rezultat na 78:77, no do preokreta nije došao. Ovo je bio drugi poraz Reala u Endesa ligi ove sezone. Džanan Musa proveo je 19 minuta na parketu, završivši susret sa osam poena, pet skokova i jednom asistencijom.