Petak, 17 Maja, 2024
HomeNogometRadnički preokretom do pobjede protiv Mladosti

Radnički preokretom do pobjede protiv Mladosti

Ekipa Radničkog uspjela je ostvariti preokret i pobijediti Mladost rezultatom 3:2 u utakmici Lige za prvaka Srbije. Iako su se suočili s teškim početkom utakmice, domaćini su uspjeli doći do preokreta i osvojiti vrijedna tri boda.

U prvom poluvremenu Mladost je povela golom Veličkovića u 22. minuti, a samo pet minuta kasnije Milošević je udvostručio vodstvo iz penala. Ipak, Radnički se nije predavao, te je u drugoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena uspio smanjiti rezultat golom Vidosavljevića također iz penala.

U drugom poluvremenu Vidosavljević je brzo izjednačio rezultat u 60. minuti, a zatim je bh. internacionalac Besim Šerbečić postigao pogodak u 76. minuti koji je donio konačnu pobjedu Radničkom.

Ovom pobjedom, Radnički se zadržao na četvrtoj poziciji Lige za prvaka Srbije, dok je Mladost na sedmoj poziciji. U idućem kolu Radnički će gostovati ekipi TSC-a, dok će Mladost dočekati Crvenu zvezdu.

Utakmica je završena rezultatom 3:2 u korist Radničkog, a strijelci su bili Vidosavljević koji je postigao dva gola (penal u 45+2. minuti i gol u 60. minuti) te Šerbečić koji je postigao pobjednički gol u 76. minuti. Za goste su golove postigli Veličković u 22. minuti i Milošević iz penala u 27. minuti.

Ovo je važna pobjeda za ekipu Radničkog koja će im pomoći u nastavku borbe za visok plasman na tabeli Lige za prvaka Srbije.