Ponedjeljak, 20 Maja, 2024
HomeRukometPortugal vodi na poluvremenu, BiH održava priključak

Portugal vodi na poluvremenu, BiH održava priključak

U meču kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u rukometu, Portugal je na poluvremenu susreta protiv Bosne i Hercegovine poveo rezultatom 14:10.

Iako je Portugal bio favorit, bh. tim je uspio održati priključak i pružiti solidnu igru. Na endemini utakmice, Vukšić je postigao treći gol iz sedmerca, smanjujući prednost Portugalaca na 14:10.

Bosna i Hercegovina se oslonila na sjajnu odbranu golmana Burića, koji je fantastično branio šut Fernandesa i držao BiH u igri. Međutim, Petrović je promašio zicer u 28. minuti, čime je nastavljena golgeterska kriza bh. tima koja traje već duže od četiri minute.

Portugalski rukometaš Itturiza Alvarez je u 27. minuti vratio loptu Portugalu, gubeći je BiH u napadu i postigao siguran gol za rezultat 13:9.

Iskusni Magalhaes je u 25. minuti prekinuo nalet Bosne i Hercegovine i pogodio za 12:9, čime je ujedno smanjio tempo igre bh. tima.

Iako Portugal vodi na poluvremenu, BiH je pokazala da se neće lako predati i da će se boriti do posljednjeg trenutka kako bi izborila povoljan rezultat.

Rukometni fanovi su nestrpljivi i već sada s nestrpljenjem iščekuju nastavak meča kako bi vidjeli hoće li BiH uspjeti preokrenuti rezultat i ostvariti važnu pobjedu u borbi za plasman na Svjetsko prvenstvo.