Petak, 10 Maja, 2024
HomeNogometPobjede Radnika i Zvijezde, lider Sloboda i dalje neprikosnovena

Pobjede Radnika i Zvijezde, lider Sloboda i dalje neprikosnovena

U nedjeljnom susretu Prve lige Bosne i Hercegovine, fudbalski klubovi su se nadmetali širom zemlje. Veliku pobjedu je postigao Radnik u gostima protiv Jedinstva, rezultatom 2:0.Strijelci za Tuzlake su bili Husejinović i Delić još u prvom poluvremenu, čime je riješeno pitanje pobjednika u ovom meču.

U drugom susretu, Radnik iz Hadžića je slavio nad Jedinstvom rezultatom 2:0. Ovi rezultati donose Radniku jednu važnu pobjedu i osiguravaju im daljnje korake na tabeli.

U susretu između Goražda i Simm Bau, rezultat je bio 1:1. Goražde je povelo golom Dučića u 26. minuti, ali je Vladić iz Simm Baua uspio poravnati rezultat u 75. minuti. Ovaj meč je završio bez pobjednika i oba tima osvajaju po bod.

Rudar iz Kaknja je također ostvario pobjedu u gostima, protiv Tomislava rezultatom 1:0. Jedini gol na utakmici postigao je Čago u 18. minuti, čime je Rudar osvojio sva tri boda.

Na vrhu tabele, i dalje se nalazi Sloboda koja je ostvarila 54 osvojena boda. Iza njih je drugoplasirana Stučanica sa 46 osvojenih bodova, ali i jednom utakmicom manje od Slobode. Na začelju se nalaze Jedinstvo sa 23 i Mladost DK sa samo 14 bodova, koji se nalaze u opasnosti od ispadanja.

Naredne utakmice pružaju timovima priliku da se izbore za bolju poziciju na tabeli i stignu do vrha. Ostaje nam da pratimo dalji tok prvenstva i da vidimo koji klub će se uspjeti izboriti za titulu prvaka.