HomeSportTenisPaolini stigla do drugog uzastopnog Grand Slam finala nakon pobjede nad Vekićem

Paolini stigla do drugog uzastopnog Grand Slam finala nakon pobjede nad Vekićem

Italijanska teniserka Jasmine Paolini (WTA 7.) plasirala se u drugo uzastopno Grand Slam finale u svojoj karijeri nakon pobjede nad hrvatskom igračicom Donnom Vekić (WTA 37.).

Dvadesetsedmogodišnja Hrvatica je sjajno startala u susretu i brzo je povela osvojivši prvi set rezultatom 6:2 za samo 36 minuta igre. Vekić je u tom periodu napravila dva breaka i bila suverena na terenu.

Međutim, Paolini se nije predavala. U drugom setu je odolijevala pritisku i propustila tri break lopte koje je imala na raspolaganju. Međutim, krajem seta je konačno uspjela iskoristiti priliku i napravila je break u desetom gemu. Set je završen rezultatom 6:4 u korist Paolini.

U odlučujućem setu, Vekić je ponovno stekla prednost napravivši break u prvom gemu. Međutim, Paolini je odmah uzvratila istom mjerom i poravnala rezultat na 3:3. Obje igračice su sigurno držale svoje servise do kraja seta, što je rezultiralo odlaskom u tie-break.

Odlučujući trenuci meča bili su prepuni napetosti, ali je Paolini uspjela sačuvati mirne živce i osvojiti tie-break rezultatom 7:6(8). Na kraju je slavila pobjedu nad Vekićem rezultatom 2:6, 6:4, 7:6(8) i izborila svoje mjesto u finalu Wimbledona.

Ovo je drugo uzastopno Grand Slam finale za Paolini nakon što je ranije ove godine igrala u finalu French Opena. Njena trenutna forma i upornost na terenu pokazuju da je spremna za velika dostignuća u teniskom svijetu.

Sada će se Paolini suočiti sa još jednim izazovom, ali bez obzira na ishod finalnog meča, već je ostvarila značajan uspjeh u karijeri. Njen nastup na Wimbledonu će sigurno donijeti novo samopouzdanje i motivaciju za buduće turnire.

Dok teniska publika s nestrpljenjem iščekuje završne mečeve Grand Slam turnira, nadamo se da će Paolini i Vekić inspirirati ljubitelje tenisa svojom igrom i borbenošću na terenu.