Petak, 26 Aprila, 2024
HomeSportNogometNije pomogla ni majstorija Olma: Dinamo u nešto težoj situaciji pred revanš...

Nije pomogla ni majstorija Olma: Dinamo u nešto težoj situaciji pred revanš u Mađarskoj

Dinamo i Ferencvaroš su večeras na Maksimiru odigrali prvi susret trećeg pretkola Lige prvaka, a on je završen rezultatom 1:1.

Dinamu je bilo važno da, naravno, ostvari što bolji rezultat, a domaći su se nadali pobjedi bez primljenog gola.

Otvorili su sjajno meč i poveli nakon majstorije Danija Olma u sedmoj minuti, ali na kraju ne mogu biti presretni rezultatom, pošto su Mađari dali gol i idu sa 1:1 u revanš.

Modri su držali tih 1:0 do 60. minute, a onda David Siger glavom odbijenu loptu sprema u mrežu. Perić je izbacio sa gol-linije loptu, ali pomoćni sudija je pokazao na centar.

Domaćin je napao gol Mađara do kraj meča, imao nekoliko opasnih napada, stvarao šanse, a najbolju nije iskoristio Izet Hajrović u 64. minuti. Tada je potencijalni bh. reprezentativac odjednom dobio loptu u noge na 10 metara od gola, bio je potpuno sam, jako je pucao, ali pogodio je samo prečku.

Hajrović je igrao od početka, ba kao i Amer Gojak, koji je zamijenjen sredinom drugog dijela.

Dinamo neće biti lako u revanšu nakon večerašnjeg rezultata, ali hrvatski prvak i dalje je u igri za play-off, a cilj svih u Zagrebu je da se ostvari i plasman u grupnu fazu Lige prvaka.