Četvrtak, 28 Marta, 2024
HomeSportNogometNevjerovatan gol, pa asistencija Ibiševića za bod Herthe protiv Bayerna

Nevjerovatan gol, pa asistencija Ibiševića za bod Herthe protiv Bayerna

Utakmicom Bayerna i Herthe otvorena je nova sezona u Bundesligi.

Aktuelni prvak dočekao je na Allianz Areni tim iz Berlina, a na kraju je utakmica završena rezultatom 2:2.

Dobro je počelo po Bayern. U 24. minuti vodstvo im je donio Robert Lewandowski za prednost od 1:0.

Ipak, Hertha je bila itekako opasna, a u samo dvije minute postižu dva gola i dolaze do preokreta.

Prvo je u 36. minuti jedan od najneobičnijih golova postigao Vedad Ibišević. Šutirao je Lukebakio, lopta slučajno pogađa Ibiševića u leđa i završava iza leđa Neuera za 1:1.

Već u narednom napadu Hertha vodi. Ibišević je ovaj put asistent, a Marko Grujić pogađa za 1:2.

Ovo je bio rezultat nakon prvih 45 minuta, da bi u nastavku Bayern dominirao, no došao je samo do jednog boda.

U 60. minuti domaći su izjednačili sa penala. Pogodio je Robert Lewandowski za 2:2.

Do kraja opsada gola Herthe. Ipak, tim iz Berlina je preživio i ide kući sa jednim bodom.

Ibišević je igrao do 63. minute ovog meča.