Ponedjeljak, 20 Maja, 2024
HomeNogometNeuer doživio sudbinu KAHN-a: Golman Bayerna postao tragičar nakon velikog kiksa

U triler utakmici između Bayerna i Reala, Alphons Davies i Manuel Neuer su istaknuti kao ključni igrači. Nakon fantastičnog izvođenja Daviesa i izvrsnih obrana Neuera, Bayern je vodio sa 1:0. Međutim, u 88. minuti dogodio se nevjerojatan kiks koji je Neueru donio veliku golmansku sramotu.

Vinicius Junior je udarcem sa 20 metara tukao loše, no lopta je ispala iz Neuerovih ruku, a Joselu nije bilo teško poslati je u gol za izjednačenje na 1:1. Gol je potpuno “presjekao” igrače Bayerna, te su samo četiri minute kasnije primili i drugi pogodak, što ih je koštalo finala Lige prvaka.

Nevjerovatan kiks doživio je i Oliver Kahn, jedan od najboljih svjetskih golmana, prije 22 godine na Svjetskom prvenstvu. Teško je izbjeći podsjetnik na nesrećni trenutak koji se desio poznatom njemačkom golmanu, kada je od junaka postao tragičar.

U nogometu se često dešavaju takvi kiksovi, iako su najbolji golmani poznati po svojoj izuzetnoj konzistentnosti i izuzetnim obranama. Ovo je samo jedan od primjera kako se sudbina golmana može okrenuti u trenu.

Unatoč velikom tragičnom trenutku, Neuer ostaje jedan od najboljih golmana u historiji i njegov doprinos Bayernu ne može se zanemariti.