HomeSportTenisNadal priznaje Đokovićevu superiornost, ali uživa u tenisu

Nadal priznaje Đokovićevu superiornost, ali uživa u tenisu

Rafael Nadal, osamnaestostruki pobjednik Grand Slama, suočava se s nizom povreda koje mu otežavaju nastupe. U nedavnom meču protiv Novaka Đokovića, Nadal nije mogao parirati superiornom suparniku. Nakon susreta, on je jasno izjavio: “Novak je bio bolji od mene u svim aspektima”.

Povijesni trenutak na Roland Garrosu

Ovaj meč možda je bio posljednji put da je Nadal igrao na Centralnom terenu Roland Garrosa, gdje je do sada osvojio impresivnih 14 titula. Ovaj povijesni turnir posebno mu je drag te se osvrnuo na značaj toga trenutka.

Planovi za budućnost

Nadal je istakao da mu je cilj osvojiti zlatnu medalju na Olimpijadi u Parizu 2024. godine. “Želio sam da osvojim zlato, mislio sam o tome svaki dan”, rekao je Nadal, naglašavajući odlučnost da nastavi raditi na svom uspjehu.

S obzirom da se bori s fizičkim poteškoćama, Nadal je također razmišljao o završetku karijere. “Ako osjetim da ne mogu više fizički da podnesem, završit ću karijeru”, dodao je, ali je također naglasio da i dalje uživa u igri.

Međusobni omjer sa Đokovićem

Ovo je bio jubilejski 60. meč između Rafaela Nadala i Novaka Đokovića. Sada je međusobni omjer u korist Đokovića, koji vodi s 31:29. Ova rivalstva ostaju važan dio teniske povijesti.