Četvrtak, 19 Septembra, 2024
HomeSportTenisMusetti senzacionalnom pobjedom nad Fritzom plasirao se u polufinale Wimbledon 2024.

Lorenzo Musetti, 25. igrač ATP liste, napravio je senzacionalan uspjeh na Wimbledonu 2024. godine. Mladi Italijan je bio bolji od Derricka Fritza, 12. igrača svijeta, u pet setova rezultatom 3:2 (3:6, 7:6, 6:2, 3:6, 6:1), nakon napete borbe koja je trajala preko tri sata.

U prvom setu je Fritz dominirao te je osvojio ga rezultatom 6:3. Očekivalo se da će nastaviti nadmoćno, ali Musetti nije digao bijelu zastavicu. Snažnim napadima je uspio okrenuti rezultat u svoju korist te je nakon trećeg seta vodio sa 2:1 u setovima.

Međutim, Fritz nije odustajao. U četvrtom setu je pokazao svoju snagu i stigao je do rezultata 6:3, vraćajući meč u ravnopravnu situaciju. Ipak, peti set bio je jednostrana priča. Musetti je kontinuirano napadao, dok je Fritz gubio snagu. Mladi talenat je oduševio publiku kad je s visokih 6:1 osigurao svoj plasman u polufinale, što je njegov najveći uspjeh do sada na Grand Slam turnirima.

Ipak, za Musettija sledi najveći izazov u njegovoj karijeri do sada. U polufinalu će se sastati s odmornim i nezaustavljivim Novakom Đokovićem, koji se plasirao bez igre u četvrtfinalu zbog Alexove De Minaurove povrede. Drugo polufinale donosi duel između Daniila Medvedeva i Carlosa Alcaraza, tako da su izazovi za polufinaliste vrhunska teniska borba za finale. Musetti sigurno planira svojim hrabrim nastupom iznenaditi teniski svijet još jednom.

Izvor slike: BBCTennis