Srijeda, 2 Oktobra, 2024
HomeSportTenisMonfils bez problema savladao Džumhura na teniskom turniru

Monfils bez problema savladao Džumhura na teniskom turniru

Uvod u meč između Monfilsa i Džumhura

Francuski teniser Gaël Monfils opravdao je ulogu apsolutnog favorita protiv našeg Džumhura. U meču koji je trajao sat i 25 minuta, Monfils je slavio rezultatom 2:0 u setovima, a rezultati su bili 6:4 i 6:3.

Kratki pregled prvog seta

Prvi set donio je napetu borbu. Džumhur je izgubio svoj servis u petom gemu, što je Monfils iskoristio da povede 3:2. Iako je Džumhur imao četiri break lopte kada je Monfils servirao za set, nije uspio iskoristiti ni jednu.

Drugi set i završnica meča

U drugom setu, Monfils je nastavljen s dominacijom. Odmah je oduzeo servis Džumhuru, koji je kasnije imao prilike za uzvrat. Iako je Džumhur izjednačio na 3:3, Monfils je brzo odgovorio s re-breakom i osigurao pobjedu rezultatom 6:3.

Šta slijedi za Monfilsa?

Ovom pobjedom, Monfils ulazi u drugo kolo turnira. Tamo ga očekuje okršaj protiv argentinskog tenisera Sebastiana Baeza.