Subota, 18 Maja, 2024
HomeNogometMohamed Salah postao prvi igrač u historiji Premier lige sa tri uzastopne...

Mohamed Salah postao prvi igrač u historiji Premier lige sa tri uzastopne sezone “triple double-double”

Egipćanin Mohamed Salah postao je prvi igrač u historiji Premier lige koji je ostvario “triple double-double” učinak od najmanje 10 golova i 10 asistencija u tri uzastopne sezone. Ova impresivna statistika potvrđuje njegovu konzistentnost i značaj u Liverpoolovoj ekipi.

Salah je već u 16. minuti utakmice protiv Tottenham Hotspura načeo mrežu protivnika, postigavši svoj 10. gol sezone. Ovo je treća uzastopna sezona u kojoj Salah ostvaruje ovakav rezultat, što je do sada neviđeno u Premijer ligi. Istovremeno, on je pružio i 10 asistencija, čime je potvrdio svoj uticaj kao kreator i izvođač golova.

Međutim, Salah nije bio jedini strelac u ovoj utakmici. Robertson je u 45. minuti povisio rezultat na 2:0 za Liverpool. Nakon toga, mladi Elliott postigao je eurogol u 59. minuti, dok je Gakpo u 50. minuti postigao treći gol za Liverpul. Tottenham je uspio ublažiti poraz s golovima Richarlisona u 72. minuti i Sona u 77. minuti, ali Liverpool je i dalje dominirao utakmicom.

Ova pobjeda Liverpoola znači da i dalje imaju matematičke šanse za osvajanje naslova, iako zaostaju pet bodova za vodećim Arsenalom. Ipak, s obzirom na samo dva preostala kola, Liverpoolovim šansama za osvajanje naslova vjeruju samo najvatreniji navijači.

U narednom kolu Redsi će gostovati Aston Villi, dok će Tottenham dočekati Burnley. Očekuje se da će Salah i dalje biti ključna figura u nastojanju Liverpoola da ostvari povoljan rezultat i održi svoje šanse za osvajanje naslova.

Mohamed Salah je svojim sjajnim igrama postao jedan od najvrijednijih igrača Premier lige, a ova posljednja statistika samo dodatno potvrđuje njegov značaj i kvalitet. Liverpoolovi navijači s nestrpljenjem će pratiti njegove performanse u narednoj utakmici i nadati se najboljem rezultatu za svoj klub.