Subota, 18 Maja, 2024
HomeNogometMenčester Siti slavi protiv Čelsija u dramatičnom meču

Menčester Siti slavi protiv Čelsija u dramatičnom meču

Uzbudljiv i napet susret odigran je između fudbalskih timova Mančester Sitija i Čelsija na stadionu Etihad. Na kraju, tim Mančester Sitija je slavio sa rezultatom 3:2 i tako zadržao visoku poziciju na tabeli.

Utakmica je započela sa dosta tempa i žestokom igrom oba tima. Već u sedmoj minuti meča, reprezentativac Engleske, Rahim Sterling, je uspio da postigne gol za Mančester Siti i tako donese prednost svom timu. Ipak, Čelsi se nije predavao i već u 36. minuti, Džejdon Sančo uspijeva izjednačiti rezultat.

U drugom poluvremenu, oba tima su nastavila sa ofanzivnom igrom i pokušajima da postignu gol. U 57. minuti, mladi napadač Mančester Sitija, Filip Stevanović uspijeva pogoditi mrežu protivnika i ponovo donijeti prednost svom timu. Međutim, Čelsi se nije predavao i uzvratio je u 72. minuti preko Kaija Havertza.

I kada se činilo da će utakmica završiti bez pobjednika, u posljednjim minutama meča, Kevin De Bruyne je postigao gol za Mančester Siti i donio svojoj ekipi zasluženu pobjedu.

Ovom pobjedom, Mančester Siti se zadržao na vrhu tabele Premijer lige, dok se Čelsi nalazi na petoj poziciji. Ovaj meč je još jednom pokazao izuzetnu snagu i kvalitet ova dva evropska fudbalska giganta.

Navijači su bili više nego zadovoljni viđenim, a svi se nadaju da će se ove dvije ekipe sastati i u narednom finalu Lige šampiona.