HomeSportTenisMedvedev se plasirao u polufinale Wimbledona nakon dramatične pobede protiv Sinera

Ruski teniser Daniil Medvedev uspio je da se plasira u polufinale Wimbledona nakon nevjerojatne pobjede nad Talijanom Jannikom Sinerom. U ovom napetom četvrtfinalnom meču, Medvedev je pokazao svoju izdržljivost i mentalnu snagu.

U prvom setu nije bilo prilika za brejk, te su igrači otišli u tie break. Medvedev je propustio prvu set loptu, ali Siner je uspio da iskoristi drugu i povede s 1:0 u setovima.

U drugom setu, Medvedev je uspio oduzeti servis Sineru i riješiti set rezultatom 6:4, izjednačivši na 1:1 u setovima. U trećem gemu drugog seta, Medvedev je imao dvije brejk lopte, ali ih nije uspio iskoristiti.

Baš kao i u drugom setu, Medvedev je oduzeo servis Sineru u trećem gemu trećeg seta i poveo s 2:1. Međutim, Siner se vratio u desetom gemu i iskoristio drugu brejk šansu, izjednačivši na 5:5. Set je otišao u tie break, a Medvedev je zadržao svoj servis i poveo s 2:1 u setovima.

Siner je odigrao sjajno u četvrtom setu, napravio je dva brejka i lako riješio ovaj dio igre rezultatom 6:2, izjednačivši rezultat na 2:2 u setovima.

Peti set donio je veliku borbu između ova dva tenisera. Medvedev je napravio brejk u četvrtom gemu i poveo s 3:1. Svoj servis je zadržao do kraja i plasirao se u polufinale Wimbledona.

Tamo ga čeka pobjednik duela između Carlosa Alcaraza iz Španije i Tommyja Paula iz SAD-a koji je trenutno u toku.

Medvedev je pokazao svoje kvalitete i borbenost u ovom meču, te je zasluženo ostvario plasman u polufinale. S nestrpljenjem očekujemo njegov naredni meč i nadamo se daljnjem uspjehu.