Utorak, 24 Septembra, 2024
HomeSportTenisMarin Čilić Isklesao Historiju: Osvojio ATP Naslov kao Najlošije Rangirani Teniser

Chilićeva nevjerovatna pobjeda

Marin Čilić postao je najlošije rangirani teniser u historiji koji je osvojio ATP naslov. Nakon nešto manje od sat vremena igre, Čilić je osvojio 21. naslov u karijeri. Ovaj uspjeh dolazi nakon teškog oporavka od povrede i duge pauze.

Ubrzan skok na ATP listi

Uoči turnira, Čilić je bio 777. na ATP listi, ali mu je plasman u polufinale turnira u Hangzhouu omogućio skakanje na 373. mjesto. Tim uspjehom nadmašio je legende poput Lleytona Hewitta i Pabla Andujara.

Povratak nakon povrede

Ovo je prva ATP titula za Čilića od 2021. godine, kada su počeli njegovi problemi s povredama. Problemi s koljenom su ga primorali da propusti cijelu prošlu sezonu, a u maju je podvrgnut operaciji.

Čilićeva impresivna karijera

Marin Čilić nekada je bio treći teniser svijeta. Osvojio je US Open 2014. godine i nastupao u finalima Australian Opena te Wimbledona. Tokom karijere, zaradio je više od 30 miliona eura.

Planovi za budućnost

Čilić će nakon ovog trijumfa najvjerovatnije skočiti na 212. mjesto ATP liste i planira nastupiti na ATP turniru u Tokyu. Njegova odlučnost da se vrati na svjetsku tenisku scenu postavlja ga kao jednog od najinspirativnijih igrača današnjice.