Četvrtak, 9 Maja, 2024
HomeKosarkaLuka Dončić predvodio Dallas Maverickse do pobjede protiv LA Clippersa

Luka Dončić predvodio Dallas Maverickse do pobjede protiv LA Clippersa

Sve oči bile su uprte u Luku Dončića sinoć u trećoj utakmici serije između Dallas Mavericksa i LA Clippersa, a mladi slovenski košarkaš nije razočarao. Sa 22 poena, 10 skokova i devet asistencija, Dončić je predvodio Mavse do pobjede rezultatom 101:90, te im donio vodstvo od 2:1 u seriji.

Utakmica je bila napeta i puna preokreta, ali su Mavericksi zadržali kontrolu tokom većeg dijela utakmice. Sjajnu odbranu koju su prikazali donijela im je i break u posljednjoj utakmici u Los Angelesu, a sinoć su nastavili sa snažnom igrom u odbrani. Kyrie Irving je bio izvanredan u finišu utakmice, postigavši 19 od svojih 21 poena u posljednjih 13 minuta igre.

Kod Clippersa, James Harden je bio najefikasniji sa 21 poenom, ali nakon poluvremena nije uspio pružiti istu efikasnost. Norman Powell je također bio raspoložen, postigavši 21 poen, dok je Ivica Zubac dodao 19 poena i osam skokova.

Ova pobjeda je veliki iskorak za Maverickse i donosi im povjerenje u nastavku serije. Luka Dončić je još jednom pokazao svoju vrijednost i liderstvo na terenu, a njegove impresivne statistike samo su potvrda njegove klase.

Sljedeća utakmica između ove dvije ekipe zakazana je za petak, a Clippersi će morati pružiti izvanrednu igru ukoliko žele izjednačiti seriju. S druge strane, Mavericksi će pokušati iskoristiti svoj domaći teren i doći na korak do prolaska u narednu rundu plej-ofa.

Ljubitelji košarke širom svijeta s nestrpljenjem iščekuju nastavak ove serije koja je dosad pružila mnogo uzbuđenja i neizvjesnosti. Verujemo da će i slijedeće utakmice donijeti isti nivo intenziteta i podariti nam pravu košarkašku poslasticu.