Nedjelja, 16 Juna, 2024
HomeKosarkaLuka Dončić objeručke prihvatio pobjedu Dallasa u prvoj utakmici finala Zapadne konferencije

U prvoj utakmici finala Zapadne konferencije NBA lige, Minnesota Timberwolves i Dallas Mavericks odigrali su napetu i uzbudljivu utakmicu u Target Centru u Minneapolisu. Iako su domaći Timberwolves bolje otvorili utakmicu i imali malu prednost, Mavericksi se nisu predavali i uspjeli su držati utakmicu u egalu do poluvremena koje je završeno rezultatom 62:59 u korist Minnesote.

U drugom poluvremenu, Dallas je nastavio igrati nešto bolje od domaćina, ali Minnesota je i dalje uspjela održavati prednost, iako vrlo tijesnu. Uoči posljednje četvrtine, Timberwolves su vodili sa samo jednim poenom.

No, u posljednjoj četvrtini, sve se okrenulo u korist Dallasa. Mavericksi su odigrali najbolje do tada, a posebno se istaknuo mladi slovenski košarkaš Luka Dončić koji je postigao čak 15 poena u tom dijelu susreta. Nakon napete završnice i preokreta, pobjeda je na kraju pripala gostima.

Luka Dončić bio je najbolji igrač Dallasa s ukupno 33 poena, dok je Irving dodao 30 poena i pružio odličnu podršku. S druge strane, McDaniels je bio najbolji kod Minnesote s 24 poena.

Druga utakmica serije finala Zapadne konferencije NBA lige igra se ponovno u Minneapolisu, u noći s petka na subotu, s početkom u 2:30 sati. S obzirom na prvu utakmicu u kojoj su se ekipa potpuno izjednačile, očekuje nas još jedan neizvjestan susret koji će sigurno donijeti još uzbuđenja i napetosti.