Petak, 17 Maja, 2024
HomeNogometLewandowski heroj Barcelone u pobjedi nad Valencijom

Lewandowski heroj Barcelone u pobjedi nad Valencijom

Barcelona je ostvarila pobjedu protiv Valencije rezultatom 4-2 u utakmici 34. kola španske La Lige. Susret je bio izuzetno uzbudljiv, obilježen preokretima, pogreškama i nevjerovatnim potezima.

Prva golijada dogodila se već u 22. minuti kada je Fermin Lopez donio vodstvo Barceloni. Međutim, Valencia je brzo uzvratila i preokrenula rezultat zahvaljujući golovima Huga Dura i Pepelua sa jedanaest metara.

Uzbudljivosti nije nedostajalo ni u drugom poluvremenu. Gruzijksi golman Giorgi Mamardashvili napravio je pogrešku u četvrtoj minuti nadoknade, što je rezultiralo crvenim kartonom i isključenjem sa terena. Barcelona je iskoristila brojčanu prednost i u 49. minuti Robert Lewandowski postigao gol nakon centaršuta Ilkayja Gundogana iz kornera.

Do kraja susreta Barca je nastavila napadati i uspjela preokrenuti rezultat. U 83. minuti Lewandowski je ponovno zatresao mrežu Valencije nakon prekida, da bi u 93. minuti kompletirao hat-trick i postavio konačan rezultat utakmice.

Ova pobjeda zadržala je Barcelona na drugom mjestu tabele sa 73 osvojena boda, dok je vodeći Real Madrid udaljen 11 bodova. Real ima priliku osigurati titulu prvaka Španije već u sljedećem kolu.

Naredni meč Barcelone je gostovanje protiv Girona, dok će Valencia na svom terenu dočekati Alaves.