Petak, 10 Maja, 2024
HomeNogometLeverkuzen spasava niz u posljednjim trenucima meča protiv Stuttgarta

Leverkuzen spasava niz u posljednjim trenucima meča protiv Stuttgarta

Bayer Leverkuzen uspio je očuvati svoj niz nepobjedivosti nakon remija s ekipom Stuttgarta rezultatom 2:2 u meču 31. kola Bundeslige. Nakon što su bili u zaostatku od 2:0, Apotekari su uspjeli izjednačiti u posljednjim trenucima meča.

Sva četiri gola postignuta su u drugom poluvremenu. U 47. minuti, Chris Fuhrich donosi vodstvo Stuttgartu, a tačno deset minuta kasnije Deniz Undav udvostručuje njihovu prednost na 2:0.

Međutim, Leverkuzen se nije predao. U 62. minuti, Amine Adli smanjuje rezultat na 2:1 svojim pogotkom. Gol koji je postigao Kossounou u 78. minuti je nažalost poništen zbog ofsajda.

Nakon što je intenzivno napadao cijelo drugo poluvrijeme, tim Xabija Alonsa je napokon uspio doći do izjednačenja. U posljednjim trenucima meča, nakon gužve pred golom gostiju, Robert Andrich pogađa mrežu za konačnih 2:2.

Ovaj remi produžio je neverovatan niz nepobjedivosti Leverkuzena na 46 utakmica. Posljednji poraz tim je doživio u maju 2023. godine kada ih je Bochum savladao sa 3:0 u Bundesligi.

Bayer Leverkuzen pokazuje izuzetnu snagu i sposobnost da se izbori s protivnicima sve do posljednjeg trenutka. Ipak, pitanje je hoće li tim uspjeti nastaviti ovaj niz nepobjedivosti i u budućnosti.