Nedjelja, 8 Septembra, 2024
HomeSportTenisLegendarni Španac Nadal pobjednik neizvjesnog meča na zemljanoj podlozi

Legendarni Španac Nadal pobjednik neizvjesnog meča na zemljanoj podlozi

Meč između legendarnog Španca Rafaela Nadala i mladog talentovanog Hrvata Duje Ajdukovića trajao je više od dva sata. Španac je na kraju slavio pobjedu rezultatom 4:6, 6:3, 6:4.

Ajduković preuzeo inicijativu

Duje Ajduković je sjajno otvorio meč i vrlo brzo stekao prednost od 3:0, osvojivši dva breaka na servisu Nadala. Ipak, Nadal se uspio vratiti u meč i izjednačiti rezultat, osvojivši drugi set.

Nadal odnio pobjedu u trećem setu

U trećem setu su viđeni brojni breakovi s obje strane. Nakon što je Ajduković uspio izjednačiti na 3:3, Nadal je prelomio meč u sedmom gemu, osvojivši ključni break koji mu je donio pobjedu.

Nadal će se u finalu turnira na zemljanoj podlozi sastati s pobjednikom meča između Thiaga Agustina Tirantea i Nune Borgesa.