HomeSportTenisKraj velike teniske ere: Đoković i Nadal odigrali svoj posljednji duel

Kraj velike teniske ere: Đoković i Nadal odigrali svoj posljednji duel

Egzibicioni turnir kao povod

Jedno od najuzbudljivijih rivalstava u historiji tenisa došlo je do kraja. Novak Đoković i Rafael Nadal odigrali su svoj posljednji meč na “Six Kings Slamu”. Ovaj duel, iako egzibicioni, privukao je veliku pažnju ljubitelja tenisa širom svijeta.

Statistika meča

Đoković i Nadal sastali su se 60 puta tokom svojih karijera. Srpski teniser slavio je u 31 meču, dok je Nadal zabilježio 29 pobjeda. Premda se ovaj meč ne računa u zvaničnu statistiku, bili su na terenu kako bi proslavili svoje legendarno rivalstvo.

Nadal se povlači iz tenisa

Rafael Nadal ozvaničio je kraj svoje karijere na Davis Cupu krajem novembra. Njegov nastup protiv Đokovića označava posljednji takav duel sa jednim od najvećih rivala.

Tok meča

Đoković je odlično započeo meč, odmah napravljajući break na početku. Prvi set završen je rezultatom 6:2 u korist Đokovića. Drugi set donio je prisjećanje na stare dane, kada je Nadal pružao veliki otpor. Đoković je ponovo došao do breaka, ali je Nadal brzim povratkom izjednačio rezultat.

Ova utakmica nije samo posljednji okršaj dva velikana, već i simbol završne tačke jedne ere u tenisu. Oba igrača ostaviće neizbrisiv trag u historiji sporta.