Petak, 18 Oktobra, 2024
HomeSportTenisJannik Sinner savladao Novaka Đokovića na Six Kings Slamu

Jannik Sinner savladao Novaka Đokovića na Six Kings Slamu

Četvrta uzastopna pobjeda Sinnera

Italijanski teniser Jannik Sinner ostvario je značajnu pobjedu protiv Novaka Đokovića rezultatom 2:1 u setovima (6:2, 6:7, 6:4). Ovaj meč, iako neslužbeni, označio je njegovu četvrtu uzastopnu pobjedu protiv srpskog majstora.

Iznjedrio se pravi tenis drama

Prvi set Sinner je lako preuzeo, savladavši Đokovića sa 6:2. U drugom setu, Đoković je započeo odlučujući tiebreak s breakom, no Italijan se brzo oporavio. Drama je dostigla vrhunac kada je Đoković furiozno osvojio tiebreak sa 7:0, izjednačivši score.

Napet završetak trećeg seta

U trećem setu, Sinner je odjednom oduzeo servis Đokoviću, no srpski teniser brzo je uzvratio rebreakom. Štaviše, Đoković je spasio četiri break lopte u petom gemu, dok je sam propustio dvije u sljedećem gemu. Iako je Sinner ponovo napravio break za 4:3, Đoković se nije predavao, izjednačivši rezultat na 4:4.

Gledajući ka finalu

Na kraju, Jannik Sinner je zadržao kontrolu i sa 6:4 potvrdio svoj nastup u finalu, gdje će se suočiti s pobjednikom meča između Rafaela Nadala i Carla Alcaraza. Sinnerov uspjeh donosi dodatnu uzbuđenje u teniskom svijetu, posebno s obzirom na njihov izjednačen skor u zvaničnim mečevima koji sada iznosi 4:4.