Srijeda, 22 Maja, 2024
HomeNogometIpswich korak do promocije u Premiership nakon pobjede nad Coventryjem

Ipswich korak do promocije u Premiership nakon pobjede nad Coventryjem

Uzbudljiva utakmica odigrana večeras između Ipswicha i Coventryja donijela je veliku radost navijačima Lisica. Ipswich je slavio rezultatom 2:1 i time došao na samo korak do ostvarenja povratka u englesku elitu, Premiership.

Večeras su se međusobno susreli Ipswich i Coventry, a Lisice su u gostima uspjele osvojiti tri važna boda. Strijelci za gostujuću ekipu bili su Kiefer Moore u 8. i Cameron Burges u 69. minuti utakmice. Jedini gol za domaću ekipu postigao je Haji Wright u 64. minuti.

Ova pobjeda donijela je Ipswichu veliku prednost u borbi za promociju. Sada imaju tri boda više od trećeplasiranog Leeds Uniteda, a u posljednjem kolu im je potreban samo jedan bod za osiguranje druge pozicije i direktnu promociju u Premiership.

Ipswichov uspjeh u ovoj sezoni iznenađenje je za mnoge. Klub je tek prošle sezone izborio ulazak u Championship, drugu ligu Engleske, i nije se očekivalo da će biti u borbi za vrh tabele. Ipak, Kieran McKenna, bivši pomoćnik Ole Gunnara Solskjaera u Manchester Unitedu, uspio je izgraditi snažan tim i ostvariti izvanredne rezultate.

S osvojenim naslovom, Leicester City se već ranije plasirao u Premiership, ali se Ipswich sada nalazi na korak do pridruživanja im. Njihov uspjeh je motivacija za sve navijače ovog kluba i dokaz da se uz upornost i dobar rad može postići i najveće iznenađenje.

Posljednje kolo Championshipa bit će vrlo napeto, a navijači Ipswicha s nestrpljenjem će iščekivati utakmicu koja bi mogla donijeti vraćanje kluba u englesku elitu.