Subota, 4 Maja, 2024
HomeNogometInter slavi protiv Milana i osvaja 20. titulu prvaka Italije

Inter slavi protiv Milana i osvaja 20. titulu prvaka Italije

U vrhunskom derbiju koji se odigrao između Inter Milana, Nerazzurri su izašli kao pobjednici i osvojili svoju 20. titulu prvaka Italije. Utakmica je bila prepuna uzbuđenja i golova, a Inter je dominirao terenom.

Nerazzurri su sjajno krenuli i već u 18. minuti susreta Francesco Acerbi je iskoristio prekid i rutinski matirao golmana Milana Mikea Maignana. Inter je tako stekao prednost na poluvremenu.

U drugom dijelu susreta, Inter je udvostručio prednost u 49. minuti. Marcus Thuram je izveo majstorski udarac i matirao golmana Milana, povećavajući prednost svog tima na 2:0.

Milanezi nisu tako lako odustajali, pa je u 80. minuti susreta Fikayo Tomori donio tračak nade svojoj ekipi s golom. Međutim, Inter je izdržao nalete domaćina i zadržao prednost sve do kraja utakmice.

U završnim minutama susreta, oba tima su ostala s igračem manje. Theo Hernandez je isključen na strani Milana, dok je Denzel Dumfries dobio crveni karton kod Intera. Dvije minute kasnije, Davide Calabria je također dobio karton i bio isključen.

Ova pobjeda nad najvećim rivalom znači da je Inter već šesti put uzastopno slavio protiv Milana. Također, Inter je s ovom titulom prestigao Milan na listi najtrofejnijih italijanskih klubova, sada se nalaze na prvom mjestu sa 20 titula.

Rossoneri trenutno zauzimaju treće mjesto sa 19 titula, dok Juventus i dalje dominira na vrhu s čak 36 osvojenih titula prvaka Italije.

Ova velika pobjeda Inter Milana definitivno će ostati upisana u povijest nogometa, a za navijače Nerazzurra je ovo izuzetno važan trenutak. Sigurno je da će ova titula podići moral igračima Intera i dati im dodatnu motivaciju u budućim utakmicama.