Nedjelja, 6 Oktobra, 2024
HomeSportTenisImpresivna pobjeda Alcaraza nad Humbertom na Roland Garrosu

Impresivna pobjeda Alcaraza nad Humbertom na Roland Garrosu

U osmini finala Roland Garrosa, mladi španjolski teniser Carlos Alcaraz iznenadio je mnoge pobijedivši francuskog igrača Huga Humberta rezultatom 3:1. Unatoč totalnom debaklu u trećem setu, Alcaraz je uspio sačuvati smirenost i doći do pobjede.

Prva dva seta Alcaraz je rutinski riješio u svoju korist sa 6:3 i 6:4. Međutim, u trećem setu dogodio se neočekivan obrat. Španac je brzo izgubio svoj servis, a Humbert je iskoristio priliku i sa laganih 6:1 osvojio set. No, Alcaraz se nije dao poremetiti.

Odlučujući četvrti set bio je veoma neizvjestan. Iako je Humbert bio blizu pobjede, Alcaraz je pokazao izvanredan mentalni sklop i privukao meč kraju. Konačni rezultat bio je 7:5 u korist Alcaraza, koji je iskoristio prvu meč-loptu koju je imao.

Nakon ovog impresivnog uspjeha, Alcaraz ulazi u četvrtfinale, gdje će se suočiti s pobjednikom između Tommyja Paula i Roberta Bautiste Aguta. Očekuje se da će ovaj mladi španjolski teniser nastaviti svoj uspješan nastup na Roland Garrosu.

U drugoj utakmici osmine finala, najbolji teniser svijeta Jannik Sinner također je ostvario pobjedu. On je sa sigurnih 3:0 savladao Amerikanca Bena Sheltona rezultatom 6:2, 6:4, 7:6. U četvrtfinalu će se Sinner susresti s boljim između Dimitrova i Medvedeva.

Roland Garros nastavlja donositi uzbuđenje i neizvjesnost, a svi oči su sada uprte u mladog Alcaraza i njegov daljnji uspjeh na ovom prestižnom teniskom turniru.