HomeSportNogometHaos na utakmici između Olimpije i Rijeke: Prekid uslijed pirotehnike i sukoba...

Haos na utakmici između Olimpije i Rijeke: Prekid uslijed pirotehnike i sukoba navijača

Incident tokom utakmice

U 60. minuti utakmice između Olimpije iz Ljubljane i HNK Rijeka, došlo je do nasilnog incidenta na tribinama. Pri rezultatu 5:0 za domaći tim, navijači Rijeke, poznati kao Armada, izazvali su haos paljenjem baklji i bacanjem pirotehnike na teren.

Sukobi navijača

Nakon prekida uslijed pirotehnike, situacija se dodatno zakomplikovala. Navijači Armada počeli su gađati domaću tribinu. Ovaj čin izazvao je bijes među navijačima Olimpije, koji su se pripremili za sukob.

Reakcija igrača i sudije

Igrači Olimpije uspjeli su smiriti svoje navijače kako bi spriječili eskalaciju sukoba. Glavni sudija odlučio je prekinuti utakmicu, a procijenjeno je da će prekid trajati oko 20 minuta.

Intervencija policije

Policija je odlučila isprazniti gostujuću tribinu, međutim, navijači Rijeke nisu se smirili. Uznemireni, počeli su gađati policajce stolicama, što je dovelo do dodatnog ispadanja i nasilja na utakmici.

Ovaj incident ukazuje na sveprisutan problem navijačkog nasilja u sportu. Potrebno je hitno djelovati kako bi se osiguralo sigurnije okruženje za sve učesnike utakmica.