Srijeda, 8 Maja, 2024
HomeNogometGalatasaray slavi sigurnu pobjedu protiv Adane Demirspora

Galatasaray slavi sigurnu pobjedu protiv Adane Demirspora

Galatasaray je večeras odigrao nezgodno gostovanje kod Adane Demirspora u 34. kolu šampionata i uspješno se vratio s terena s pobjedom rezultatom 3:0. Ova pobjeda je Galati donijela čak 15 uzastopnih pobjeda u Superligi Turske.

Galatasaray je večeras slavio golovima Hakima Ziyecha, Kerema Demirbaya i Maura Icardija, koji su sjajno odigrali u drugom poluvremenu. Ziyech je otvorio golijadu u 53. minuti, slijedio ga je Demirbay devet minuta kasnije s fantastičnim golom za 2:0.
Golman Fernando Muslera je odlično branio svoj gol i spasio ekipu u dva navrata, dok su Balotelli i suigrači propustili stopostotnu šansu.

Konačnih 3:0 postavio je Mauro Icardi u sudijskoj nadoknadi. Ovaj gol je Icardiju donio ukupno 21 gol u sezoni, preuzimajući vodeću poziciju na listi strijelaca, pretekavši Edina Džeku.

Nakon ove pobjede, Galatasaray se odvaja na vrhu tabele sa sedam bodova prednosti od Fenerbahčea. Iako Fenerbahče ima utakmicu manje, teško je zamisliti da mogu dostići neumoljivu Galatu na prvom mjestu. S obzirom na trenutnu konstalaciju snaga, Galatasaray izgleda kao siguran prvak šampionata.

Navijači Galatasaraya slave novu pobjedu i već su počeli sanjati o osvajanju duplih kruna ove sezone. Uz 15 uzastopnih pobjeda u Superligi, Galatasaray pokazuje moć i dominaciju na terenu. Ostaje da se vidi hoće li ove uspjehe uspjeti prenijeti i na međunarodnu scenu.

Slijedeća utakmica Galatasaraya je protiv Konyaspora, dok Adana Demirspor nastavlja borbu za ostanak protiv Ankaragücü-a.

Galatasaray nastavlja svoju pobjedničku seriju i cilja osvajanje Superlige Turske, a ova ekipa iz Adane će se morati jako potruditi kako bi se održala u ligi.