Subota, 18 Maja, 2024
HomeNogometFenerbahče pobjeđuje Sivasspor nakon uzbudljive utakmice

Fenerbahče pobjeđuje Sivasspor nakon uzbudljive utakmice

Uzbudljiva utakmica između Fenerbahčea i Sivasspora završena je rezultatom 2:2, ali su gosti uspjeli doći do pobjede nakon izvođenja jedanaesterca u sudijskoj nadoknadi.

Prvi gol postigao je Brazilac Fred za Fenerbahče u drugoj minuti sudijske nadoknade prvog dijela, majstorskim driblingom izbacio je jednog igrača Sivasspora i potom lijevom nogom pogodio mrežu protivničkog golmana. Rezultat se nije mijenjao sve do 58. minute kada je Fode Koita iskoristio grešku odbrane Fenera i izjednačio rezultat na 1:1.

Do kraja utakmice Fenerbahče je nastojao povećati pritisak na protivnički gol i doći do pobjede. U 80. minuti Irfan Can Kahveci sjajnim udarcem lijevom nogom donosi gostima prednost. No, domaćinima ovo nije bilo dovoljno i u sudijskoj nadoknadi dosuđen je jedanaesterac, kojeg je sigurno realizovao Rey Manaj, postavivši konačan rezultat susreta.

Unatoč uzbuđenjima na terenu, utakmica je obilježena izostankom dvojice bh. igrača. Edin Džeko je igru napustio u 71. minuti kada ga je zamijenio Serdar Dursun, a Rade Krunić nije dobio priliku za igru u ovom susretu. Dijamant je odmah nakon izvršene izmjene otišao u svlačionicu te nije dočekao kraj utakmice na klupi za rezervne igrače.

Ovim rezultatom Fenerbahče se zadržava u vrhu tabele, ostvarivši važnu pobjedu, dok Sivasspor i dalje traže put do pobjedničkih bodova.

Gledatelji su uživali u uzbudljivom susretu s puno golova i preokreta, te nesumnjivo s nestrpljenjem iščekuju idući meč dvaju ekipa.