Nedjelja, 19 Maja, 2024
HomeNogometFenerbahče i Konyaspor podijelili bodove u neodlučenom susretu

Fenerbahče i Konyaspor podijelili bodove u neodlučenom susretu

U nedjeljnom susretu Fenerbahčea i Konyaspora, momčadi su se razmijenile prigodama, ali rezultat na semaforu nije se mijenjao. Utakmica je završila bez pogodaka, te je svaka ekipa osvojila po bod.

U prvom dijelu susreta, Fener je ozbiljno zaprijetio u 21. minuti preko Dušana Tadića. Njegov udarac sa vrha šesnaesterca završio je pored gola. U 44. minuti, Ferdi Kadioglu je također imao priliku za Fener, ali Jakub Slowik je zaustavio njegov udarac. Na odbijenu loptu natrčao je Mert Hakan Yandas, ali njegov udarac glavom je završio preko gola. Prvi dio susreta završio je rezultatom 0:0.

U drugom dijelu, Fener je krenuo na sve ili ništa, a trener Ismail Kartal je uveo novog napadača Michyja Batshuayija. Edin Džeko, koji je dobio više prostora u napadu, imao je četiri vrhunske prilike za postizanje pogotka, ali sve se nisu realizirale. Unatoč intenzivnim pokušajima s obje strane, susret je završio bez pogodaka.

Edin Džeko je proveo svih 90 minuta na terenu, dok Rade Krunić nije ulazio u igru, već je cijeli susret pratio s klupe za rezervne igrače.

Fenerbahče ostaje na drugom mjestu, ali sada s šest bodova manje od lidera Galatasaraya, dok Konyaspor zauzima 16. mjesto s 36 osvojenih bodova.

Iako nije bilo golova, susret je donio mnogo uzbuđenja i prilika. Oba tima su dobro odigrala, ali nisu uspjela postići pogodak koji bi im donio pobjedu.