Subota, 4 Maja, 2024
HomeNogometEverton iznenadio Liverpool na Goodison Parku: 2:0 za Karamele

Everton iznenadio Liverpool na Goodison Parku: 2:0 za Karamele

U derbiju gradskih rivala Liverpool i Everton, Everton je ostvario veliku pobjedu nad Liverpoolom rezultatom 2:0. Utakmica se odigrala na Goodison Parku u sklopu engleske Premier lige.

Everton je poveo u 27. minuti utakmice golom Branhtwaitea. Nakon toga, u drugom poluvremenu, Calvert-Lewin je povisio na 2:0 u 58. minuti. Liverpool se nije uspio vratiti u utakmicu te je Everton zasluženo slavio.

Ovom pobjedom Everton je ugasio snove Liverpoola o osvajanju titule. Liverpool je u ovoj utakmici bio oslabljen, ali to nije umanjilo značaj pobjede Evertona.

Na drugom susretu večeri, Manchester United je bio u teškoj situaciji protiv fenjeraša Sheffield United. Sheffield je čak dvaput vodio, ali United je na kraju slavio rezultatom 4:2. Junak utakmice bio je Bruno Fernandes s dva postignuta gola. Osim Fernandesa, strijelci za United bili su Hojlund i Maguire. Za Sheffield su pogotke postigli Bogie i Brereton Diaz.

Manchester United ovom pobjedom nastavlja svoju borbu za vrh tabele.

Ova dva susreta pokazala su napetost i neizvjesnost koje Premier liga donosi, gdje je svako može dobiti svakog.

Češljajte početak utakmice protiv @Everton 💈🎥— Liverpool FC (@LFCSarajevo) April 24, 2024
[FOTO] @B_Fernandes8 je danas predvodio United do pobjede sa dva gola. 🔴⚪️⚫️ #MUFC #MUNSHU pic.twitter.com/SLMRObPl8n— Manchester United Bosna i Hercegovina (@ManUtd_BiH) April 24, 2024