HomeSportTenisDžumhur slavio protiv favorizovanog Međedovića i osvetio prošlogodišnji poraz

Džumhur slavio protiv favorizovanog Međedovića i osvetio prošlogodišnji poraz

Fantastična pobjeda Damira Džumhura

Bh. teniser Damir Džumhur ostvario je značajnu pobjedu na turniru, savladavši srbijanskog tenisera Hamada Međedovića. Ova pobjeda dolazi nakon prošlogodišnjeg finala u kojem je Džumhur porazio Slovak Lukasa Kleina.

Prvi set u korist Džumhura

U prvom setu, Džumhur se pokazao kao odličan takmičar, osvajajući set rezultatom 6:4. Njegova igra je bila dominantna, a uspješno je iskoristio sve prilike koje su mu se pružile.

Drugi set i povratak Međedovića

U drugom setu, Džumhur je započeo sa prednošću, vodeći 2:0 u gemovima. Ipak, Međedović, koji je bio favorit, uspio je izjednačiti na 2:2. Ipak, bh. teniser nije dozvolio da ga to obeshrabri.

Konačni rezultat i velike emocije

Džumhur je ponovo napravio brejk i poveo s 4:2 u drugom setu. Onda je uslijedio još jedan brejk, što mu je omogućilo da servira za meč. Iskoristio je priliku i ostvario pobjedu rezultatom 2:0 (6:4, 6:2).

Ova pobjeda je od posebnog značaja za Džumhura, koji pokazuje izvanrednu formu na terenu.