Srijeda, 16 Oktobra, 2024
HomeSportTenisDžumhur izgubio od Marterera na teniskom turniru

Džumhur izgubio od Marterera na teniskom turniru

Uzbudljiv meč između Džumhura i Marterera

Na teniskom turniru, Damir Džumhur je odlično otvorio svoj meč protiv njemačkog tenisera, Maximiliana Marterera. Džumhur je napravio break već u prvom gemu, čime je poveo sa 2:0.

Marterer se vraća

Međutim, Marterer je ubrzo podigao svoj nivo igre. U šestom gemu je izjednačio rezultat na 3:3 popravljajući svoju igru sa breakom. Ova borba trajala je 45 minuta, a Nijemac je na kraju osvojio prvi set rezultatom 7:5.

Dramatična završnica meča

Drugi set donio je novo uzbuđenje. Marterer je opet poveo s 2:0, ali je Džumhur brzo uzvratio re-breakom i poravnao na 2:2. Obojica igrača su nastavili osvajati gemove bez problema do desetog gema.

Tamo je Marterer imao tri vezane prilike za break, odnosno tri meč-lopte. Prvu od njih iskoristio je i na kraju slavio rezultatom 7:5, 6:4. Ovim uspjehom prošao je u drugo kolo turnira.

Ovaj meč bio je šesti susret između Džumhura i Marterera. S obzirom da su sada oba igrača na po tri pobjede, očekuje se da će borba za prevlast između njih i dalje trajati.