Ponedjeljak, 16 Septembra, 2024
HomeSportTenisDžumhur izborio polufinale nakon eliminacije Britanca Pinnington-Jonesa

Džumhur izborio polufinale nakon eliminacije Britanca Pinnington-Jonesa

Damir Džumhur, najbolji bosanskohercegovački teniser, danas je ostvario značajan uspjeh na turniru. On je eliminisao mladog Britanca Jacka Pinnington-Jonesa. Ova pobjeda omogućila mu je prolaz u polufinale.

Tok meča protiv Pinnington-Jonesa

Prvi set meča bio je izuzetno napet. Pinnington-Jones je uspio osvojiti set nakon uzbudljivog tie-breaka, slaviši sa 8:6. Međutim, Džumhur je brzo preuzeo kontrolu u drugom setu. Osvojio je set rezultatom 6:1.

Predaja Britanca zbog povrede

U trećem setu, Džumhur je preuzeo vođstvo od 4:0. Nažalost, Jack Pinnington-Jones je bio prisiljen predati meč zbog povrede, što je Džumhuru osiguralo pobjedu.

Sljedeći izazov: Polufinale sa De Jongom

Meč je trajao dva sata i četiri minute. Džumhur će se u polufinalu sastati sa nizozemskim igračem Jesperom De Jongom. Prethodno je Džumhur ostvario pobjede protiv Ricardasa Berankisa i Dinu Prižmića u Istanbulu.

Ovaj uspjeh donosi novu energiju i nadu Džumhuru. Svi navijači jedva čekaju da ga ponovo vide na terenu u polufinalu.