Subota, 6 Jula, 2024
HomeSportTenisDžumhur ispao na kvalifikacijama za Wimbledon

Džumhur ispao na kvalifikacijama za Wimbledon

Bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur završio je svoj nastup na kvalifikacijama za prestižni teniski turnir Wimbledon. Nakon pobjede u dva kola kvalifikacija, Džumhur je igrao finale protiv Alejandra More Canasa.

Prvi set finala donio je mnogo uzbuđenja, a odlučen je u tie-breaku, koji je Canas dobio sa rezultatom 7:6(6). U drugom setu Canas je bio bolji sa 6:4, a Džumhur je uspio osvojiti prvi gem u trećem setu prije nego što je predao meč zbog povrede.

Ovo je prvi put u pet godina da Bosna i Hercegovina neće imati predstavnika na Wimbledonu, budući da je Džumhur posljednji put igrao na ovom Grand Slam turniru 2019. godine.

Džumhur, koji se trenutno nalazi na 109. mjestu ATP ljestvice, ostaje do kraja sezone bez nastupa na najvećim teniskim turnirima. Unatoč tome, ostaje i dalje jedan od najpoznatijih i najboljih tenisera iz Bosne i Hercegovine.

Iako je ovaj poraz razočaranje za Džumhura i njegove navijače, ostaje nadati se da će se brzo oporaviti od povrede i vratiti na teniski teren još jači i spremniji za buduće izazove.