Ponedjeljak, 16 Septembra, 2024
HomeSportTenisDžumhur Eliminisan na Kvalifikacijama za US Open: Bolt Slavio u Dramatičnom Meču

Rezultat Meča

Damir Džumhur nije uspio proći u dalje faze kvalifikacija za US Open. U meču protiv Alexisa Bolta, Džumhur je izgubio rezultatom 0:6, 6:3, 6:3. Dvoboj je trajao sat i po na tvrdoj podlozi u Sjedinjenim Američkim Državama.

Prvi Set: Dominacija Džumhura

Otvorio je meč izvanredno. Džumhur je osvojio prvi set glatko, bez izgubljenog servisa. U ovom setu poveo je s čak tri breaka, čime je protivniku poručio da će biti težak protivnik. Set je završio rezultatom 6:0.

Preokret u Drugom Setu

U drugom setu stvari su seokrenule. Džumhur nije uspio ostvariti ni jedan break. U šestom gemu, izgubio je svoj servis, što je omogućilo Boltu da izjednači u setovima.

Treći Set i Kraj Natjecanja

Nažalost, Damir nije pronašao pravu formu ni u trećem setu. Nakon gubitka prvog servisa, uspio je izjednačiti breakom, ali nova dva gubitka servisa bila su kobna. Tako se oprostio od daljnjeg natjecanja.

Sljedeći Korak za Bolta

Alexis Bolt će se u drugom kolu kvalifikacija susresti s pobjednikom meča između Nishesha Basavareddyja i Uga Blancheta. Džumhur tako ostaje bez nastupa u glavnom žrijebu US Opena.