Nedjelja, 19 Maja, 2024
HomeSportNogometDortmund poveo golom Hummelsa na poluvremenu protiv Pariza

Dortmund poveo golom Hummelsa na poluvremenu protiv Pariza

Nakon prvog poluvremena u utakmici između Paris Saint-Germaina i Borussije Dortmund, rezultat je 1-0 u korist njemačkog tima. Gol je postigao Mats Hummels u 50. minuti, nakon kornera koji je izveo Julian Brandt.

Utakmica je do sada bila izuzetno napeta, s obje ekipe koje su imale nekoliko izglednih prilika. U 47. minuti, Zaire Emery iz PSG-a imao je epski promašaj kada je sa samo dva metra udaljenosti pogodio stativu gola. S druge strane, Nuno Mendes za PSG također je pogodio stativu u 61. minuti.

Ipak, Dortmund je uspio iskoristiti svoju šansu i povesti u ovoj prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka. Hummels je glavom pogodio mrežu iza nemoćnog golmana Kobela. Ovo je bio njegov prvi gol u Ligi prvaka ove sezone.

Očekuje se da će drugo poluvrijeme biti jednako uzbudljivo, a obje ekipe će se boriti za pobjedu kako bi imali prednost uoči uzvrata. PSG će sigurno tražiti način da nadoknadi zaostatak na svom terenu, dok će Dortmund pokušati zadržati svoju prednost i osigurati plasman u četvrtfinale.

Nuno Mendes i Goncalo Ramos imali su prilike za izjednačenje za PSG u 61. i 60. minuti, ali su njihovi udarci završili preko gola i na stativi.

Nakon prvog poluvremena u Parizu, izgleda da će ova utakmica biti vrlo zanimljiva do samog kraja. Ostaje nam da vidimo hoće li PSG uspjeti nadoknaditi zaostatak ili će Dortmund zadržati svoju prednost i ostvariti važnu pobjedu na gostujućem terenu.