Petak, 20 Septembra, 2024
HomeSportTenisDonna Vekić ostvarila povijesni uspjeh na Wimbledonu

Donna Vekić ostvarila povijesni uspjeh na Wimbledonu

Hrvatska teniserka Donna Vekić ostvarila je povijesni uspjeh na ovogodišnjem Wimbledonu, plasiravši se u polufinale nakon velike borbe na terenu. Vekić, 37. igračica svijeta, ostvarila je preokret nakon što je izgubila prvi set rezultatom 5:7, ali je uspjela izjednačiti rezultat u drugom setu, pobijedivši rezultatom 6:4. U trećem setu, sa dva breaka, završila je posao rezultatom 6:1.

Ovo je prvi put da se 28-godišnja Osječanka plasirala u polufinale Wimbledona, ali nije prvi put da je među osam najboljih na Grand Slam turnirima. Ranije je bila među najboljih osam na US Openu 2019. i na Australian Openu prošle godine.

Posljednja hrvatska teniserka koja je dostigla polufinale na Grand Slam turniru u pojedinačnoj konkurenciji bila je Mirjana Lučić-Baroni 2017. na Australian Openu. Lučić-Baroni je također jedina hrvatska polufinalistica u Wimbledonu, a taj rezultat je ostvarila 1999. sa samo 17 godina, kada je poražena od legendarne Njemice Steffi Graf.

Nakon ovog ostvarenja, Donna Vekić će se boriti u nadolazećem meču protiv pobjednice duela između Talijanke Jasmine Paolini (WTA: 7) i Amerikanke Emme Navarro (WTA: 17).

Ovo je značajan uspjeh za hrvatski tenis i nadamo se da će Donna Vekić nastaviti svoj uspješan put na Wimbledonu.