HomeSportTenisDonna Vekić ostvarila nevjerovatnu pobjedu nad Kostjuk u uzbudljivom meču

Donna Vekić ostvarila nevjerovatnu pobjedu nad Kostjuk u uzbudljivom meču

Vekić započela meč snažno

Donna Vekić, hrvatska teniserka, započela je meč protiv Ukrajinke Martine Kostjuk sa morala, osvajajući prvi set rezultatom 6:4. Ovim rezultatom povela je s 1:0 u setovima. Vekić je pokazala svoj talent i odlučnost, ali borba još nije bila gotova.

Kostjuk se vraća u drugom setu

U drugom setu, Kostjuk je pokazala svoju snagu i uspjela vratiti stvari u ravnotežu, osvojivši set rezultatom 6:2. Ovim preokretom izjednačila je meč na 1:1. Napetost je rasla, a gledatelji su se pripremali za dramatičnu završnicu.

Uzbudljiv treći set s preokretima

Treći set donio je još više uzbuđenja. Vekić je u sedmom gemu uspjela oduzeti servis Kostjuk. Na samom kraju seta, bila je u prilici za serviranje meča. Ipak, Kostjuk se ponovno vraća, izvodi brejk i vraća meč u ravnotežu. U neizvjesnom tie-breaku, vodila je 4:0, ali je Vekić uspjela iskoristiti svoju treću meč loptu za konačnu pobjedu.

Polufinale s Anna Karolinom Schmiedlovom

Nakon ove izvanredne pobjede, Donna Vekić nastavlja dalje. U polufinalu će se suočiti sa Slovakinjom Annom Karolinom Schmiedlovom, koja je u drugoj utakmici pobijedila Barboru Krejčikovu rezultatom 2:0. Ova utakmica obećava još jednu napetu borbu.