HomeSportTenisDonna Vekić osigurala polufinale uz dramatičan preokret protiv Kostjuk

Donna Vekić osigurala polufinale uz dramatičan preokret protiv Kostjuk

Donna Vekić, hrvatska teniserka, ostvarila je impresivnu pobjedu u četvrtfinalu turnira. U uzbudljivom meču, Vekić je savladala ukrajinsku teniserku Martu Kostjuk rezultatom 2:1 u setovima.

Prvi set u korist Vekić

Vekić je prvi set riješila rezultatom 6:4. Ovim trijumfom povela je u meču sa 1:0. Činilo se da je u dobroj formi i da će lako privesti meč kraju.

Kostjuk se vraća u drugom setu

Ipak, Kostjuk se nije predala. Ukrajinka je dominirala u drugom setu koji je završila rezultatom 6:2. Time je izjednačila rezultat na 1:1 i uvela meč u odlučujući set.

Dramatični završetak trećeg seta

Treći set bio je pun preokreta. U sedmom gemu, Vekić je oduzela servis Kostjuk te došla u priliku da servira za meč. Međutim, Ukrajinka je ponovo uzela servis i napravila brejk, što je dodatno povećalo napetost.

Meč je otišao u tie break, gdje je Kostjuk povela 4:0. Iako je imala meč loptu, Vekić je pokazala nevjerovatnu borbenost. Na kraju je iskoristila treću meč loptu i osigurala pobjedu.

Polufinale protiv Schmiedlove

Za ulazak u finale, Vekić će se susresti s Anna Karolinom Schmiedlovom. Slovakinja je savladala Barboru Krejčikovou iz Češke rezultatom 2:0. Očekuje se još jedan uzbudljiv meč.