Četvrtak, 19 Septembra, 2024
HomeSportTenisDonna Vekić osigurala finale na Olimpijadi, čeka je zlato!

Donna Vekić osigurala finale na Olimpijadi, čeka je zlato!

Hrvatska teniserka Donna Vekić ostvarila je izvanrednu pobjedu protiv Slovakinje Anny Karoline Schmiedlove na Olimpijadi u Parizu. Vekić je savladala protivnicu ekspresno, rezultatom 2:0, uz setove 6:4 i 6:0.

Brzi trijumf Vekić

Meč je trajao samo sat i sedam minuta. U prvom setu, Vekić je vodila borbu sa Schmiedlovom, no uspijeva ga privesti kraju 6:4. Drugi set donio je potpuno opadanje igre Slovakinje, a Vekić je to iskoristila za uvjerljivu pobjedu.

Finale s Kineskinjom

U finalu, Vekić će se suočiti s Kineskinjom Qinwen Zheng. Zheng je danas iznenadila sve eliminirajući Igru Swiatek rezultatom 6:2 i 7:5. Ovaj uspjeh donio je Vekić sigurno mjesto na pobjedničkom postolju, osiguravši barem srebrnu medalju za Hrvatsku.

Emocije nakon pobjede

Nakon meča, Vekić nije mogla sakriti emocije, a suze radosnice potvrdile su koliko joj ovo znači. Ova medalja predstavlja još jedan veliki uspjeh za hrvatski tenis.