Petak, 10 Maja, 2024
HomeNogometDobojlije prekinule golgeterski post i pobijedile Zvijezdu 09

Dobojlije prekinule golgeterski post i pobijedile Zvijezdu 09

Fudbalski klub Sloga iz Doboja je danas prekinuo svoj golgeterski post igrajući protiv Zvijezde 09. Nakon sedam mečeva bez postignutih golova, Sloga je uspjela savladati Zvijezdu 09 rezultatom 2:0.

Sloga je dominirala tokom cijele utakmice, ali su prave šanse za gol stvorili tek u drugom poluvremenu. U 67. minuti, Fedor Predragović je postigao prvi gol na meču, čime je slomio otpor fenjeraša.

Situacija se dodatno pogoršala za Zvijezdu 09 kada je kapiten Novica Maksimović dobio direktan crveni karton u 57. minuti. Samo dvadeset minuta kasnije, Bože Vukoja je isključen nakon što je zaradio drugi žuti karton. Bez dva ključna igrača, Zvijezda 09 će se suočiti s velikim izazovom u sljedećem kolu protiv Igmana.

Konačnih 2:0 postavio je Momčilo Mrkaić u 89. minuti, iskoristivši asistenciju Ajdina Redžića.

Sloga je s ovom pobjedom stigla do 41 boda i trenutno se nalazi na šestoj poziciji. Sa druge strane, Zvijezda 09 je ubjedljivo posljednja na tabeli s samo 20 bodova.

Danasnjom pobjedom, Sloga je prekinula niz utakmica bez postignutih golova i pobijedila Zvijezdu 09. Sada će se fokusirati na naredne mečeve i dalje napredovati na tabeli. S druge strane, Zvijezda 09 će morati pronaći način da nadoknadi odsustvo svojih najboljih igrača i pokuša sačuvati matematičke šanse za ostanak u ligi.