Subota, 12 Oktobra, 2024
HomeSportTenisĐoković savladao Fritza i izborio finale protiv Sinnera

Đoković savladao Fritza i izborio finale protiv Sinnera

Dominantna pobjeda Đokovića

Srbijanski teniser Novak Đoković, trenutno četvrti na ATP listi, danas je ostvario značajnu pobjedu u polufinalu turnira. On je savladao Amerikanca Taylora Fritza (ATP 7.) rezultatom 2:0 u setovima.

Prvi set završava u Đokovićevoj korist

Prvi set meča trajao je 45 minuta. Đoković je postigao jedan break u petom gemu, što mu je omogućilo da povede sa 6:4.

Borba u drugom setu

U drugom setu, meč je bio znatno napetiji. Odluka je pala u tie-breaku. Đoković je iskoristio prvu meč-loptu u 13. gemu i završio set rezultatom 7:6(6).

Finale protiv Jannika Sinnera

Đoković će u nedjelju igrati u finalu protiv najboljeg tenisera svijeta, Jannika Sinnera. Sinner je danas slavio protiv Tomaša Machača rezultatom 6:4, 7:5.

Vrijeme finala

Finale između Đokovića i Sinnera zakazano je za nedjelju u 10:30 sati. Ova utakmica obećava da će biti uzbudljiva, s obzirom na formu obojice tenisera.