Petak, 20 Septembra, 2024
HomeSportTenisĐoković s dominantnom igrom u Parizu osigurao polufinale

Đoković s dominantnom igrom u Parizu osigurao polufinale

Novak Đoković je odlično otvorio meč protiv Stefana Tsitsipasa na pariskoj šljaci. U prvom servis gemu, Đoković je stvorio velike probleme Grku. Tsitsipas se uspio spasiti, ali je ubrzo pokleknuo. Srbija igrač je napravio break za 3:1, a zatim bez problema priveo prvi set kraju sa 6:3.

U drugom setu stvari su se zakomplikovale za Đokovića. Tsitsipas je zasjao i došao do velikog vođstva od 4:0. Međutim, Đoković se nije predavao. Dva medicinska time-outa pomogla su mu da se vrati u igru s dva breaka. Ovo je bio pravi teniski spektakl.

Prelazak u tie-break

Set je na kraju otišao u tie-break. Tsitsipas je prvo poveo s 2:0, ali Đoković se vratio s nevjerovatna četiri poena zaredom. Na kraju je slavio s 7:3, čime je završio set rezultatom 7:6.

Pobjeda i plasman u polufinale

Ovom pobjedom rezultatom 2:0, Đoković osigurava plasman u polufinale. Ukupno trajanje meča bilo je dva sata i dvije minute. Srbija ponosno gleda svog junaka koji nastavlja osvajati srca teniske publike diljem svijeta.