Utorak, 8 Oktobra, 2024
HomeSportTenisĐoković rutinski savladao Cobollija i plasirao se u četvrtfinale

Đoković rutinski savladao Cobollija i plasirao se u četvrtfinale

Pobjeda Đokovića na turniru

Srbijanski teniser Novak Đoković ostvario je novu pobjedu na turniru, savladavši Talijana Cobollija rezultatom 2:0. Meč je trajao sat i četiri minute, a Đoković je odigrao izuzetno dominantno.

Prvi set u znaku Đokovića

U prvom setu, Đoković je odmah pokazao snagu. Brzo je stigao do breaka i poveo sa 3:0. Cobolli nije imao rješenja za Đokovićevu igru. Četvrti teniser svijeta završio je set rezultatom 6:1.

Brza završnica drugog seta

Drugi set nije se previše razlikovao od prvog. Đoković je ponovo iskoristio dvije prilike za break i ekspresno privukao kraj seta sa 6:2. Ova pobjeda osigurala mu je plasman u četvrtfinale turnira.

Sljedeći protivnik: Safiulin

U osmini finala Đokovića očekuje duel protiv Roman Safiulina. Safiulin je ranije danas pobijedio Amerikanca Francisa Tiafoea rezultatom 2:1 u setovima (5:7, 7:5, 7:6).

Rezultati meča

Finalni rezultat meča između Đokovića i Cobollija bio je 2:0, uz setove 6:1 i 6:2.