HomeSportTenisĐoković odveo Musettija u finale teniskog turnira

Đoković odveo Musettija u finale teniskog turnira

Na teniskom turniru, Novak Đoković je ostvario značajnu pobjedu protiv Italijana Lorenzo Musettija. U uzbudljivom meču, Đoković je uspio slaviti i obezbijediti sebi mjesto u finalu.

Prvi set i ključni brejk

U trećem gemu prvog seta, Musetti je imao brejk loptu, ali je nije iskoristio. Đoković, s druge strane, imao je čak četiri brejk šanse u četvrtom gemu, ali ni on nije uspio da preuzme prednost. Ipak, do desete igre nije bilo brejkova. Đoković je konačno iskoristio prvu brejk loptu i poveo sa 1:0 u setovima.

Drugi set i uzbudljiva borba

U drugom setu, Musetti je počeo snažno i odmah napravio brejk. Ipak, Đoković se brzo oporavio i izjednačio rezultatom 1:1. Italijan je ponovo oduzeo servis Đokoviću, ali je srpski teniser ponovo izjednačio na 2:2.

Plasman u finale

U šestom gemu, Đoković je iskoristio treću brejk loptu i poveo sa 4:2. Osvojio je još jedan brejk u osmom gemu, čime je osigurao plasman u finale turnira.

U finalu Đokovića čeka Carlos Alcaraz, koji je savladao Kanađanina Felixa Augera-Aliassimea rezultatom 2:0. Musetti i Auger-Aliassime odigraće meč za treće mjesto.