HomeSportTenisĐoković lako do četvrtfinala Olimpijade, savladao Koepfera

Đoković lako do četvrtfinala Olimpijade, savladao Koepfera

Novak Đoković, trenutno drugi na ATP listi, ostvario je još jednu impresivnu pobjedu na Olimpijadi. U meču protiv Dominika Koepfera, koji je na 70. mjestu ATP liste, Đoković je slavio rezultatom 2:0 u setovima. Potrebno mu je bilo samo sat i 37 minuta da prođe u četvrtfinale.

Prvi set: Dramatičan preokret

U prvom setu, Đoković je brzo stigao do breaka i poveo sa 3:1. Međutim, Koepfer je pokazao svoju snagu te odmah izjednačio. Usprkos re-breaku njemačkog tenisera, Đoković je u 12. gemu ponovo došao do breaka. Na kraju je osvojio set rezultatom 7:5.

Drugi set: Sigurnost i dominacija

U drugom setu Đoković je nastavio sa dobrom igrom. U drugom gemu je ponovo stigao do breaka i zadržao prednost do kraja seta. Njegova sigurnost i preciznost omogućile su mu da osvoji set 6:3 i prođe u sljedeću rundu.

Četvrtfinale protiv Tsitsipasa

U četvrtfinalu, Đoković će se susresti sa Grkom Stefanom Tsitsipasom, koji je u prethodnoj rundi savladao Argentinca Sebastiana Baeza s rezultatom 7:5, 6:1. Ovaj duel će sigurno donijeti uzbudljivok tenisko nadmetanje.