Srijeda, 3 Jula, 2024
HomeSportTenisDamir Džumhur pobjednik meča u prvom kolu kvalifikacija

Damir Džumhur pobjednik meča u prvom kolu kvalifikacija

U prvom kolu kvalifikacija za treći Grand Slam sezone, naš teniser Damir Džumhur ostvario je pobjedu nad Australcem. Meč je trajao tačno 100 minuta, a završio je rezultatom 2:0 u setovima, po setovima 6:4, 7:6.

Džumhur je odlično otvorio meč i već u trećem gemu je uspio da ukrade servis protivniku, čime je stekao prednost od 3:1. Sačuvao je tu prednost do kraja prvog seta i osvojio ga rezultatom 6:4.

Drugi set je bio pun uzbuđenja i nekoliko sjajnih gemova. Posebno je bio napet sedmi gem, u kojem je Džumhur propustio čak tri prilike za break. Australac je kasnije imao dvije set lopte, ali je bh. teniser hrabro odgovorio i uspio da sačuva svoj servis. S obzirom da su obojica tenisera sačuvala svoje servise, meč je otišao u tie-break.

U tie-breaku se Džumhur pokazao kao bolji igrač, ubjedljivo ga je osvojio i tako ostvario pobjedu u meču. Njegov protivnik u drugom kolu kvalifikacija bit će Nick Hardt iz Dominikanske Republike, koji je trenutno rangiran na 198. mjesto na ATP listi.

Damir Džumhur ima priliku da kroz kvalifikacije ostvari plasman u glavni žrijeb turnira i pokuša napraviti značajan rezultat na trećem Grand Slam turniru sezone.