Ponedjeljak, 16 Septembra, 2024
HomeSportTenisDamir Džumhur osvojio 12. Challenger titulu u Dominikanskoj Republici

Damir Džumhur osvojio 12. Challenger titulu u Dominikanskoj Republici

Pobjeda u finalu protiv Andradea

Damir Džumhur, trenutni ATP 100., ostvario je značajnu pobjedu u finalu Challenger turnira u Dominikanskoj Republici. U nevjerovatnom meču, Džumhur je savladao Andresa Andradea (ATP 301.) rezultatom 2:0 u setovima. Nakon sat i 41 minute igre, konačan rezultat bio je 6:4, 6:4.

Izvrsna izvedba tokom turnira

Na ovom turniru, Džumhur je pokazao zavidan nivo tenisa. U pet mečeva, izgubio je samo jedan set, što ukazuje na njegovu dominaciju na šljaci. Tokom finala, realizovao je pet break lopti, dok je njegov protivnik imao tri uspješne realizacije.

Napredak na ATP listi

Ova pobjeda omogućava Džumhuru skakanje na ATP listi, gdje će se sutra naći na 81. mjestu. Ove sezone, Džumhur je osvojio svoju 12. Challenger titulu. Osim Challenger titula, posjeduje i 13 ITF te 3 ATP 250 titule.

Džumhurova karijera

Ovaj uspjeh dodatno naglašava Džumhurovu karijeru i njegovu posvećenost tenisu. I dalje se nada ostvarivanju još boljih rezultata i usponu na svjetskoj teniskoj ljestvici.