Ponedjeljak, 16 Septembra, 2024
HomeSportTenisDamir Džumhur osigurao finale turnira u Dominikanskoj Republici

Damir Džumhur osigurao finale turnira u Dominikanskoj Republici

Damir Džumhur je ostvario još jednu impresivnu pobjedu na turniru koji se održava u Dominikanskoj Republici. Naš teniser savladao je Argentinca Oliva rezultatom 6:4, 6:2. Meč je trajao sat i po.

Problemi sa servisom na početku meča

Oba tenisera imala su poteškoća sa servisom na samom početku. Džumhur je iskoristio situaciju i osvojio dva breaka, dok je Olivo uspio uzeti jedan. U šestom gemu, Olivo se vratio i izjednačio na 3:3. Međutim, Džumhur je ponovo zadao udarac uzimajući break u devetom gemu i time povisio prednost u setu.

Drugi set sličan prvom

Drugi set krenuo je sličnom dinamikom, gdje su oba tenisera bila na udaru. Džumhur je izgubio jedan servis, dok je Olivo doživio dva. No, naš teniser je brzo zgrabio povoljnu priliku te uzeo break u petom gemu. Nakon toga, mirno je priveo meč kraju.

Finale protiv Andresa Andradea

Ova pobjeda omogućila je Džumhuru da se plasira u finale, gdje će se suočiti sa Ekvadorcem Andresom Andradeom, trenutno 301. na ATP listi. Finale je zakazano za danas u 16:00 sati.